Značka Paul Lebrun

   Na počátku této značky stojí dvojice Elise a Henri Lebrun, kteří dům založili a pojmenvali v roce 1902. Jejich následovníky jsou Marie-Louise a Paul Lebrun, kteří přejmenovali značku na Paul Lebrun a tím, že vyzdvihli kvalitu vín z Cramant, pokračovali v duchu svých rodičů. Marie Paule a Jean Vignier převzali v roce 1970 společnost a v roce 1984 ji přejmenovali na Vignier-Lebrun. Vnučka Marie-Louise a Paula – Nathalie společně se svým bratrem Jeanem Vignierem jsou dnešními představiteli značky Vignier-Lebrun a reprezntují tak šestou generaci v řadě.

   Toto vinařství čerpá však znalosti již po deset generací od svých předků, kteří se věnovali pěstování vína. Do značné míry se dům nachází na "Côte des Blancs" v Cramantu, jedné z pouhých 17 vesnic klasifikovaných jako Grand Cru v Champagne. Ostatní pozemky se nachází v Sézannais.

   Prostřednictvím svého champagne se rodina Vignier-Lebrun snaží zdůraznit jedinečnost a bohatou chuť Chardonnay. Hroznové víno je pěstováno na svazích jižně od Epernay, na vápencových půdách bohatých na živiny.

   Šampaňské domu Paul Lebrun se skvěle hodí k velké spoustě příležitostí. Dokáže být živé a velkorysé, jemné a elegantní, lehké a květinové, mocné a kořeněné...


Produkty Paul Lebrun

Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek