Značka Eric Taillet

   Pěstování vinné révy bylo v rodině Taillet vždy, ale s výrobou šampaňského se začalo o něco později. Hrozny na vinicích byly vždy udržovány zdravé a kvalitní, aby v roce 1961 mohly dát vzniknout champagne důomuTaillet, který v roce 1995 přebírá od svého otce Eric Taillet.

   Eric Taillet zachovává obdělávání vinic s respektem k přírodě a udržuje je v takovém stavu, aby pravidelně získal mimořádnou úrodu. Z kvalitního materiálu vzniká lehké šampaňské se silnou osobností.

   Vinice domu Taillet se rozprostírají na 5,75 hektarech zahrnujících šest měst kolem Baslieux-sous-Chatillon v krásné lokalitě v centru Vallée de la Marne, kde je pěstováno Chardonnay a Pinot noir, které umožňují tvořit směsi jednotlivých cuvée. Půda - písčitá a sypká a bohatá na živiny – je pro produkci champagne požehnáním. Výroba champagne se skládá z dílčích momentů tvořících ucelenou filozofii, v poslední době stále trendovější “viticulture raisonnée“, která dbá na tradici, šetrný přístup a vynechání postřiků a pesticidů. Sektory jsou rozděleny tak, aby každá vinice v budoucnu sloužila konkrétnímu zpracování do autentického champagne a jednotlivá políčka jsou lemovány třešněmi a broskvoněmi. Zajímavostí je průběh kvašení, který se odehrává v tepelně regulovaných nádržích z nerezové oceli, který zajišťuje tu správnou teplotu a podmínky pro uchování chutě a vůně. Nicméně Taillet nyní částečně přešel k nové metodě a zavedl dubové sudy o objemu 400 a 600 litrů.

   Rozsah a nabídka champagne domu Taillet je široká. Vyhovuje Vašemu vkusu a požadavkům za všech okolností. Champagne může posloužit jako aperitiv, jako předkrm, k hlavnímu jídlu, jako dezert, nebo jenom jako společník ke každodenní chvíli. Potěšte Vaše chuťové pohárky unikátním prožitkem z produkce Taillet, které je hodno toho nejvyššího uznání.


Produkty Eric Taillet

Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Objednávky jednotlivých produktů jsou možné po předchozí e-mailové domluvě. Kontaktuje nás na e-mailové adrese info@lechampagne.cz . Děkujeme.